Testy na ojcostwo coraz bardziej popularne na polskim rynku.

 

Badanie na ojcostwo zdaje się szybko zdobywać popularność wśród pacjentów – w Polsce wykonuje się około 12000 testów stwierdzających pokrewieństwo co roku. Testy genetyczne to obecnie temat często analizowany w gazetach i na portalach społecznościowych. Badaniom tym poddają się sławy, które mają wątpliwości, czy są rzeczywiście rodzicami dzieci – w tej grupie znalazł się m.in. Tom Cruise, Justin Bieber i Piotr Zelt. Jeszcze kilkanaście lat temu przeprowadzenie analizy DNA wiązało się z niemałymi kosztami, ale w dzisiejszych czasach test na pokrewieństwo kosztuje nawet dziewięćset zł.

Osoby, które poddają się testowi DNA mają absolutną gwarancję w przypadku wykluczenia bycia ojcem, natomiast w przypadku potwierdzenia pokrewieństwa –około 99,9999%. Warto wiedzieć, że wyłącznie poprzez wykonanie testu DNA możliwe jest stwierdzenie pokrewieństwa z dzieckiem.

O rzetelność badań na ojcostwo nie trzeba się martwić, pod warunkiem, że korzysta się z oferty polecanych firm medycznych mających certyfikat ISO17025. Jest to kluczowa kwestia, bo wyłącznie badania genetyczne mające ten certyfikat są zatwierdzane przez sądy, czy też prokuraturę. Co ważne, w dzisiejszych czasach wiele organizacji nakazuje wykonanie badań genetycznych. Dzięki nowoczesnej technologii nieskomplikowane badanie ojcostwa można przeprowadzić już na dwudniowym dziecku. Aby uzyskać materiał genetyczny, specjalista potrzebuje wymazu z policzka, pojedynczego włosa, czy nawet zaledwie małego skrawka ubioru. Dla wygody dziecka badanie na ojcostwo można przeprowadzić w domu, gdzie czuje się spokojnie. Do zrobienie takiego badania w warunkach domowych niezbędny jest zestaw przygotowany przez laboratorium, a po pobraniu wymazu odsyła się  go do analizy. Tym sposobem, przeprowadzenie testu DNA wynosi tylko 15 minut i Taki test genetyczny jest w 100% procentach anonimowy.
Nie trzeba obawiać się, że badana osoba cierpi na schorzenia lub przyjmuje lekarstwa – materiał genetyczny nie zmienia się przez całe życie.

Badania na pokrewieństwo są obecnie bardzo popularne, a coraz większa ilość laboratoriów genetycznych sprawia, że wykonanie testu jest niebywale proste i szybkie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>